سازمان سنجش در آزمون کارشناسی و ارشد غیرقانونی عمل نکرده است

به گزارش خبرگزاری میزان،سیدحمایت میرزاده با اشاره به مشکلات ایجاد شده در آزمون کارشناسی ارشد و اعتراض برخی داوطلبان نسبت به تأثیر بیشتر سهمیه‌ها در آزمون امسال، عنوان کرد: این موضوع با حضور رئیس سازمان سنجش در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس مطرح و مشخص شد که سازمان آموزش سنجش کشور بر اساس وظایف قانونی خود عمل کرده است.

نماینده مردم گرمی مغان در مجلس شورای اسلامی افزود: هیچ مدرکی دال بر اینکه سازمان سنجش در آزمون سراسری و ارشد امسال غیرقانونی عمل کرده باشد، وجود ندارد.

وی ادامه داد: مشکل اصلی در آزمون سراسری و ارشد امسال این بود که برخی از مشاوران بر اساس ظرفیت سال‌های گذشته به داوطلبان مشاوره دادند در حالیکه ظرفیت دانشگاه‌ها هر ساله به یک میزان نیست.

میرزاده تصریح کرد: در عین حال کم و کیف تغییر ظرفیت در رشته‌‎ها و دانشگاه‌ها موضوعی است که باید درباره میزان اطلاع رسانی آن از سازمان سنجش سوال شود.

وی تأکید کرد: باید این مسئله را مد نظر داشت که از ظرفیت مهم‌تر، نیاز جامعه است و بیشترین نارضایتی در میان داوطلبان را مشاوره‌های نادرست به وجود آورده است.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قانون سنجش و پذیرش دانشجو ملاک عمل سازمان سنجش است، افزود: تمامی موضوعات از جمله سهمیه‌ها و چگونگی تغییر در ظرفیت سنجش و پذیرش دانشجو در این قانون مشخص شده که سازمان سنجش نیز بر همین اساس عمل کرده است ضمن اینکه این قانون سالیان متمادی است که ملاک عمل سازمان سنجش بوده است.